Актуелни новости
  1. Годишно собрание на КК Работнички
  2. Соопштение до јавноста која го прати и е дел од кошаркарските случувања
  3. ГИНЈАРД: Вистинското претстои, банерите во оваа (стара) сала кажуваат каде треба да биде Работнички
  4. Караџовски пред потпис со Работнички
  5. МКФ одлучи: Работнички останува во „Градски парк“

Mar 28, 2018 8:08 PM ET
Работнички перфектен
Струмица освоена за 22-0
Повеќе
Feb 25, 2016 8:08 PM ET
Работнички го прегази МЗТ Скопје
Натпреварот беше прекинат
Повеќе
Join Now!

Join us to get instant updates of your premier team

Резултати

April 4, 2018
March 31, 2018
Bentleigh

Статистика на играчи

Preseason Leaders

April 2, 2018
Караџовски пред потпис со Работнички

Македонскиот репрезентативец Димитар Караџовски е многу блиску до заминување од редовите на Куманово и преселба во тимот на Работнички. Искусниот плејмејкер е еден од лидерите на подмладениот состав на кумановци сезонава, но ЕКИПА дознава дека пред почетокот на Суперлигата тој ќе го напушти овој тим. Работнички покажуваше интерес за Караџовски и кон крајот на минатата…

April 2, 2018
Работнички како на прошетка на „Билјанини извори“

Работнички ја продолжи својата победничка низа и во Суперлигата. Кошаркарите на Марин Докузовски без поголеми проблеми остварија убедлив триумф на гости против АВ Охрид, славејќи со 55-85. Очигледно дека момците од „Градски парк“ имаа пријатна прошетка крај охридското крајбрежје. Првиот период Работнички го доби со 13-21, а на полувремето веќе имаше двоцифрена предност (30-43). На…

April 2, 2018
КК Работнички: „НЕ“ за дискриминацијата во спортот!

Кошаркарскиот клуб Работнички застана во заштита на својот играч Маркус Гинјард кој доби навреди на расна основа во центарот на Скопје. Соопштението на КК Работнички го објавуваме во целост. Почитувани, Во врска со вчерашниот немил настан во кој нашиот играч Маркус Гинјард беше погрдно навредуван и провоциран на расна основа во централното градско подрачје од…

April 2, 2018
Шон Еванс последното парче од мозаикот на Работнички

Шон Еванс е последното име од шампионскиот мозаик што го подготвува Марин Докузовски, откако трофејниот стратег реши пред крајот на преодниот рок да доведе странско засилување што ќе помогне во борбата под обрачите во Супер-лигата и во плејофот. Работнички делуваше извонредно во досегашниот дел од сезоната, но и покрај скорот од 22-0 раководството на клубот…

placeholder
June 14, 2016
2016 Offseason Preview

After 20 months, it is still too early to grade James’ 2014 decision to leave the Heat and return to Ohio habitant morbi tristique senectus et netus

placeholder
May 5, 2016
Celtics Aggressively Shopping 3rd Overall Pick

After 20 months, it is still too early to grade James’ 2014 decision to leave the Heat and return to Ohio habitant morbi tristique senectus et netus

April 2, 2018
ГИНЈАРД: Вистинското претстои, банерите во оваа (стара) сала кажуваат каде треба да биде Работнички

Американскиот интернационалец кој што настапува во редовите на нашата најтрофејна екипа, во интервју за basketball.mk изјави дека се чувствува одлично во Македонија, дека е изненаден од приемот кај публиката што е невообичаено за другите делови од светот. Според Маркус Гинјард, Суперлигата е почетокот на вистинските возбудувања во македонската кошарка. Поминатиот дел од сезоната останува зад…

placeholder
May 5, 2016
16 Celebrities Who Own Sports Teams

After 20 months, it is still too early to grade James’ 2014 decision to leave the Heat and return to Ohio habitant morbi tristique senectus et netus

placeholder
May 5, 2016
Which player in the 2016 NBA Draft will have the best career?

After 20 months, it is still too early to grade James’ 2014 decision to leave the Heat and return to Ohio habitant morbi tristique senectus et netus

Сheck out our Instagram profile and follow us for bursts of inspiration

Коментари